Webnode

Luxusní vodítka a obojky na zakázku

 

    Vodítka i obojky jsou vyráběny metodou KUMIHIMO. Jde o Japonský způsob splétání šňůr a stuh. Tato metoda je dle některých pramenů stará 1500 let. Vodítka i obojky vyrábím z materiálů, délkách a dalším dle požadavků a představ zákazníka. Poze u některých materiálů (nevhodných) si dovolím představy korigovat a navrhnout materiál vhodnější. Jako materiál lze použít i přírodní kůži. Nebráním se ani přírodnímu hedvábí, které je pro tuto metodu více než vhodné.

    Další metodou, kterou je možné uplést vodítko nebo obojek je MACRAMÉ. Jde o starou metodu kterou používají provazníci dodnes. Jde o vázání uzlů vedle sebe tak, až je dosaženo požadovaného vzoru. jde tímto způsobem docílit nejrůznějších barevných kombinací, vzorů i písmen, takže lze na obojku či vodítku vyvázat i jméno psíka.

V případě metody MACRAMÉ nelze jako materiál použít přírodní kůži tak, aby výsledná práce uspokojila jak mne tak zákazníka. prostě to nikdy nevypadá hezky. ;)

 

Postupem času přidám vzorkovnici  nejrůznějších vzorů tak jak budu naplňovat požadavky zákazníků. Zatím můžete vzít za vzor úvodní obrázek. Červeno černý vzor, pátý z prava, je stuha určená jako obojek. Obojky mohou mít podobu prosté stuhy, případně je možné ji podložit pevnějším materiálem. Taktéž je možné je osadit kroužky a spínáním dle Vašich představ a požadavků.

Jak jsem slíbil, je tu první nabídka vzorů. Možnosti vzorů a jejich barevných kombinací je nepřeberné množství a to jak u kumihimo, tak u macramé (drhání). Je jen na Vás, co si na mne vymyslíte. Pokud si nevyberete, spojte se se mnou a vynasnažím se vytvořit vzor a barevnou kombinaci co nejblíže Vašim představám.

 

Macramé

 

Kumihimo

 

 

Obojky

 

Na zakázku vyrobím i obojky a to jak kumihimo, tak macramé. Obojky dělám jako polostahovací buď s vloženou smyčkou, nebo jako stahovací s omezovací brzdou.

Na ukázku tu mám stuhu Mitake pletenou způsobem kumihimo

Stuha je splétaná z 16ti saténových stužek o průměru 2 mm. Je 1,8 cm široká a 0,5 cm silná. Jde vytvořit rúzné vzory "Véček" v rúzných barevných kombinacích, například v barvách duhy, z různého množství pramenů. Vzor bude ale vždy podobný, "Véčka" na středu a po stranách. Jen jich bude do kombinace jiné množství. Šířka a tloušťka stuhy je v závislosti na síle splétaných pramenů.

 

Ukázka ve stylu macramé

Možné variace a vzory znáte jako "Náramky přátelství" případně jako "Paracord bracelet". Na internetu najdete nepřeberné množství pro inspiraci.

Webnode